МедияНовиниИнтервютаВидеоГалерияПубликации

ЦСКА (16) ще играе на финал в Държавното първенство

Баскетболистите на ЦСКА до 16 години се класираха на финал в Държавното първенство, където ще спорят за титлата срещу състава на БУБА. В полуфинала „червените” изиграха пореден силен мач и убедително се наложиха над Шампион 2006 със 71-48.

Срещата играна в Арена Самоков не остави никакви съмнения за крайния победител от самото начало. Момчетата на треньора Христо Ценов демонстрираха отлична игра в защита, както и добри изяви в организиране на играта в атака.

Още на почивката ЦСКА имаше внушително предимство в резултата и водеше с 32-17. През второто полувреме разликата постепенно се увеличаваше за да се стигне до изразителен успех. В другия полуфинален мач БУБА се наложи над Левски с 82-75.

Финалът в Държавното първенство ЦСКА – БУБА ще се играе на 11 юни от 18:15 часа в Арена Самоков.

Статистика от полуфиналния мач ЦСКА (16) – Шампион (16)