МедияНовиниИнтервютаВидеоГалерияПубликации

ЦСКА започна с победа новия сезон в ББЛ А група

ЦСКА започна с победа новия сезон в ББЛ А група. Тази вечер в столичната зала „Триадица“ тимът надви Локомотив София с 86:80 в изключително оспорван мач, в който победителят не бе ясен до последно.

Отборите овладяха общо 109 борби в мача, 59 от които бяха на сметката на състава на Христо Ценов.

Двубоят започна много оспорвано и с чести смени на водачеството. И двата тима обаче изпитваха трудности при стрелбата от далечно разстояние, а след десет минути игра Локомотив водеше с 18:16. През втория период резултатността се вдигна, като играта продължи кош за кош и на почивката равенството бе възстановено – 43:43.

След паузата ЦСКА взе леко предимство и за кратко поведе с 9 точки, а преди заключителната четвърт бе напред с 62:56. Авансът на „червените“ стана двуцифрен за първи път в мача в началото на последната част. Локомотив обаче не се отказа и на два пъти се доближи само до 3 точки, но армейците удържаха водачеството си и спечелиха.

Виктор Гергов записа 17 точки и 8 борби за победителите. Стоян Кайнаров реализира 16 точки, с дабъл-дабъл от 13 точки и 14 борби е Асен Попов. Мартин Русев се отчете с 12 точки и 7 борби, Димитър Генов има 11 точки и 9 борби.